HAVA SOĞUTMALI CHİLLER GRUBU

Bu tip soğutma grubu üzerinde fanlar olan kondanser bataryalarına sahiptirler. Kompresörde sıkıştırılmış ve yüksek sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu akışkan kondansere gönderilir. Fanlar yardımı ile batarya yüzeyinde hava akışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Böylece gaz üzerindeki ısı havaya iletilmiş olur ve bu tip chillerler hava soğutmalı olarak adlandırılır.

Hava soğutmalı chiller soğutucuların tercih edildiği alanlar ise;

  • Su bulma imkanlarının az olduğu ya da suyun pahalı olduğu yerler
  • Çok soğuk bölgeler
  • Gece – gündüz sıcaklık farkının aşırı olduğu yerler
  • Elektrik giderindeki artışın çok önem olmadığı yerler
  • Kuru ve yaş termometre dizayn sıcaklıklarının düşük olduğu yerler

Kullanım Alanları

Chiller soğutma sistemleri kullanım alanları açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.  Oteller, Hastaneler, Alışveriş merkezleri, Fabrikalar, Plastik üretim tesisleri, Ayakkabı imalat tesisleri, Kozmetik imalat tesisleri, Tekstil ve iplik sanayi, Matbaa sanayi, Gıda sanayi, İlaç sanayi, Boya üretim tesisleri, Endüstriyel üretim tesisleri, Soğuk hava depoları, Plastik ve metal enjeksiyon tesisleri, Döküm sanayi,  Kimya laboratuvarları, Kuyumculuk sektörü, İşletme maliyetinin düşük olmasının istendiği tüm projelerdir.

SU SOĞUTMALI CHİLLER GRUBU

Genel Özellikleri; 56 kW (48.160kcal/h) – 492kW ( 423.120kcal/h) kapasite aralığında tek sistemde 1 kompresörden 4 kompresöre kadar kombine çalışma özelliğine sahiptir. Cihazlarımızda kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik tip soğutma kompresörleri kullanılır.

SOĞUTMA GRUBU KULLANIM ALANLARI
Soğutma grupları aslen evoparatöre gelen suyu soğuturlar. Bu suyun kullanıldığı yere göre cihazında hizmet verdiği alan değişir. Bu su fancoiller yada klima santralleri aracılığı ile ortam soğutmasına hizmet edebilir ve bir konfor uygulamasında kullanılabilir. Günümüzde birçok alışveriş merkezi, hastane, yüksek iş merkezleri gibi yapılar chiller grupları ile soğutulmaktadır. Endüstriyel tesislerde de makine ekipman soğutması, kaplama tesislerinde olduğu gibi kimyasal bir reaksiyonun soğutulması, plastik enjeksiyon kalıplarının soğutulması ve birçok proseste soğutma grubu kullanılmaktadır. Enerji, kağıt, gıda, kimya, plastik, demir çelik gibi sayısız sektörde soğuk su ihtiyacı hava yada su kaynaklı soğutma grubu tarafından sağlanmaktadır.

CHİLLER SERVİS

Chiller servis olarak müşterilerimize hem su soğutmalı hem de hava soğutmalı chiller alanında servis vermekteyiz. Cihazların periyodik bakımları, arıza onarımları, kaçak kontrolleri, gaz eksikleri, anakart arıza sorunları olmak üzere birçok alanda chiller servis olarak hizmetinizdeyiz. Chiller servis olarak  ücretsiz keşif ile size bir telefon kadar uzağız.