Satış ve Danışma Hattı: 0 (532) 328 27 97

Klima servisi eyüpANASAYFA Firma Adı Klima servisi eyüp

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Klima servisi eyüp ; 

İklimlendirme sistemlerinde split klima,salon tipi klima, kanallı klimalar, ameliyathane iklimlendirmesi, hijyenik klima santralleri, chiler soğutma sistemleri, fancoil sistemleri, havalandırma sistemleri firmamızın bünyesinde bunların imalatları ve onarımları aızaları firmamızın servis ağı kadrosu tarafından yapılmakta ve firmamızın öncelliği %100 müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. 

Klima sistemleri farklı model ve tipler de hayatımızda yer almaktadır. Klima sistemi iç mahalin metre karesine göre modeli ve kapasitesi değişmektedir. Klimalar iç mahalin havasını kullanarak iç mahali ısıtır ve soğutur. Bir farklı klima ise %100 dış hava yani taze hava ile birlikte çalışmaktadır yani bu klimalar genel olarak hastanelerin yoğun bakım ve ameliyathane ünitelerinde kullanılmaktadır. İstenilirse sıradan bir işletme de bu sistemi kullanabilir.

Klimalar model ve tipleri şunlardır;

-          Split klima (duvar tipi)

-          Tavan tipi klima

-          Döşeme tipi klima

-          Döşeme tavan tipi klima

-          Kaset klima

-          Kanallı klima

-          Chiller sistemi (sulu soğutma ve ısıtma özellikli)

-          Roof top sistemli klima (çatı tipi)

-          Fancoil sistemi

-          Klima santrali (hastaneler için %100 taze hava)

-          Hijyenik klima (hastaneler için)

-          Isı pompası

Yukarıda 13 maddelik model ve tiplerden oluşmaktadır.

Bu cihazlar iklimlendirme grupları olarak hayatımızın en baş noktasında yer almaktadır.

 

                                 =KLİMA SİSTEM PARÇALARI VE ÇALIŞMA PRENSİBİ=

-Kompresör, dış kapalı devrede olup ve kapalı sisteme ısıtmış olduğu gazı basar bu gaz iç ünite de kapalı devre olan batarya yani serpantine gaz ulaşır iç ünitenin alt kısmında yer alan fan ile birlikte iç mahaldeki bulunan 15 derecelik havayı bataryanın yüzeyinden geçirerek 48 derecede üfleyerek iç mahalin ısınını artırmış şekilde çalışmaya devam eder ve bu çalışma süresi iç mahalin yaklaşık 33 derece olduğu an itibaren durur ve iç mahalin ısısının düşmesi durumda tekrardan sensörle uyarılır ve devreye girmiş olur.

-Soğutma da ise çalışma prensibi dış ünite de yer alan kompresör 90 derecelik gazı dış ünitenin kondenser bölümüne basar ve fan yardımıyla ısınınan kondenser de ki ısıyı 45 dereceye düşürür ve bu gaz ekspeyşından püskürtülerek gazın basıncı düşürülür  yaklaşık 45 dereceden 5 dereceye düşer ve böylece iç ünite de soğuk gaz gitmiş olmaktadır.

 

 

KLİMA SERVİSİ - İKİNCİ EL KLİMA  ve TÜM HİZMETLERİMİZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ

 

Gsm: 0 (0532) 328 2797  |   Beyoğlu / İSTANBUL