VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir vrf sistemi, ortamın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.

 

 

VRF Sistemlerini, klasik split klimalardan ayrılan en büyük özelliği; 

  • Değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır.
  • Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar.
  • Çok katlı bir plazadan, bir tek villaya kadar her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı sağlamaktadır.

VRF Klima Sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmıştır . VRF Klima Sistemleri bir dış ünite ve birden fazla iç üniteye bağlanabilmektedir.

Soğutucu akımı inverter kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle çeşitlendirilerek, havası şartlandırılmış mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır. İleri düzey bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları arasında geçiş sağlar.

VRF Klima Sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restoranlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır. Firmamız her türlü arıza, onarım, bakım servisi yapmaktadır. Sizlere bir telefon kadar uzağız.