Klima servisi İstanbul

Kategori: Blog | 0

KLİMA SERVİSİ İSTANBUL

Klima sistemleri farklı model ve tipler de hayatımızda yer almaktadır. Klima sistemi iç mahalin metre karesine göre modeli ve kapasitesi değişmektedir. Klimalar iç mahalin havasını kullanarak iç mahali ısıtır ve soğutur. Bir farklı klima ise %100 dış hava yani taze hava ile birlikte çalışmaktadır yani bu klimalar İstanbul’da genel olarak hastanelerin yoğun bakım ve ameliyathane ünitelerinde kullanılmaktadır. İstenilirse sıradan bir işletme de bu sistemi kullanabilir.

CHİLLER GRUBU
Chiller soğutma sistemleri merkezi konumlar da, konfor klimalarında iş merkezlerinde, avm merkezlerinde iklimlendirme olarak kullanılmaktadır. Chiller sisteminin su soğutma sistemi olarakta aynı şekilde avm merkezlerinde, tüm konfor klimaları için fancoil sistemi ile kullanılmaktadır. Su soğutmalı chiller sistemi enjeksiyon kalıp soğutmalarında ve ilaç fabrikalarında kullanılmaktadır. Kullanılacak alanın mahaline ve makine kalıp ısı derecelerine göre soğutma kw hesaplanıp çıkan değerler de chiller kullanılır.

GOODMAN KLİMA
Goodman kanallı klima olarak firmamız ücretsiz montaj ve klima tesisatı içerisinde paket halinde sunulmaktadır. İkinci el klimalar ve chiller sistemleri ve merkezi soğutma sistemlerinde 7/24 servis hizmeti vermektedir. Goodman marka ve bunun gibi pek çok kaliteli markaları bünyesinde barından soğutma servisinin geliştiricisi olan NİLKA SOĞUTMA SERVİSİ garantisi altında hizmet ve ikinci el klimalar sunmaktadır. Genç ve dinamik ekibimiz sizlere hızlı pratik çözümler sunmaktadır. Detaylar için firmamıza ulaşınız.

MERKEZİ SİSTEM KLİMA

Merkezi klima sistemleri ortamın nem oranı %40 ile %60 oranları arasında düşürerek mahalin ferah bir ortam olmasını sağlar. Bir nevi soğutma makinesi yani klimadır. merkezi klima olma nedeni büyük kapasitelerte çatı tipi olarak adlandırılır ve çatılara montaj edilir. Merkezi klima sistemi daha az elektrik enerjisi tüketerek yüksek metrekare alanın rahatlıkla soğutulmasına yarar. Konfor amaçlı olarak merkezi sistem klimaları tercih edilir. Merkezi sistem klimalar hakkındadetaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

KLİMA SİSTEM PARÇALARI VE ÇALIŞMA PRENSİBİ

Kompresör, dış kapalı devrede olup ve kapalı sisteme ısıtmış olduğu gazı basar bu gaz iç ünite de kapalı devre olan batarya yani serpantine gaz ulaşır iç ünitenin alt kısmında yer alan fan ile birlikte iç mahaldeki bulunan 15 derecelik havayı bataryanın yüzeyinden geçirerek 48 derecede üfleyerek iç mahalin ısınını artırmış şekilde çalışmaya devam eder ve bu çalışma süresi iç mahalin yaklaşık 33 derece olduğu an itibaren durur ve iç mahalin ısısının düşmesi durumda tekrardan sensörle uyarılır ve devreye girmiş olur.

Soğutma da ise çalışma prensibi dış ünite de yer alan kompresör 90 derecelik gazı dış ünitenin kondenser bölümüne basar ve fan yardımıyla ısınınan kondenser de ki ısıyı 45 dereceye düşürür ve bu gaz ekspeyşından püskürtülerek gazın basıncı düşürülür yaklaşık 45 dereceden 5 dereceye düşer ve böylece iç ünite de soğuk gaz gitmiş olmaktadır.